BLOG

Avalanche (AVAX) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir ?

Avalanche (AVAX) kullanımı gündeme geldiğinde birçok kişiye kazanç imkanı sunan bir kripto paranın söz konusu olduğu ortaya çıkar.

Avalanche (AVAX)  son günlerce ciddi yükselişler göstererek kazanç imkanı sağladı. Bu yüzden popüler bir coin olarak öne çıktı. En çok merak edilen sanal paralardan biri olarak piyasaya sürülen bu tokenler, 18 milyon dolarlık bir fon topladı. Bu şekilde satışlar da  kısa sürede 42 milyon dolar arttı.

 

Ana ağa 2020 yılının Eylülünde dahil olan AVAX özelleştirilebilirdir. Her şeyi bir ağ olarak gören bu sistemin sorunsuz bir şekilde çalışması için birçok doğrulayıcı ve ağ bir sisteme bağlı olarak ilerler. Bu şekilde kazanç imkanı sağlar.

 

Ava Labs tarafından geliştirilen ve Prof. Dr. Emin Gün Sürer tarafından kurulan Avalanche coin, 2018 yılından beri çok sık tercih edilen kriptolardan biri haline gelmiştir. Klasik olarak kısa sürede işlem sonuçlandıran bu sistem yeni nesil blok zincir teknolojilerini kullanır.

 

 

Avalanche (AVAX)  Nasıl Alınır?

 

Avalance alım satımı için merkeziyetsiz bir alım satım işlemi söz konusudur. 3 saniyeden kısa bir süre içinde işlemlerin sonuçlanması mümkün olmaktadır. Bu yüzden verimli bir enerji kullanımının söz konusu olduğu durumlar ortaya çıkmaktadır.  Özel blok zincirlerin tercih edilmesiyle birlikte akıllı telefonlardan indirilen birçok uygulama aracılığıyla işlem yapılması mümkün hale gelir.

 

Satın almak istediğiniz coinler için biraya TL bakiyesi atılması ve Kripto al seçeceğinden yararlanarak kripto para alabilirsiniz. Saniyeler içinde al sat işlerini gerçekleştirmenizi sağlayacak olan birçok uygulama için bu ağı kullanabilirsiniz.

 

Avalanche Nasıl Gönderilir?

 

Tüm internet sisteminin bir zincir üzerinden işlemesini sağlayan sistem, yoğun bir mesai sonucu deneyimli uzmanlar tarafından tasarlanmıştır. Finans ve hukuk alanında önemli bir merkeziyetsiz  AWAX kullanımı söz konusudur. BTCTürk ve Bitti gibi alternatiflerin söz konusu olduğu bu sistemlerde büyük alım satım alternatifleri söz konusu olmaktadır. Kötü niyetli kullanıcıların fikir birliği oluşturmasına yardımcı olan bu sistem sayesinde birçok yönetim ve yönetişim kuralının değişmesi söz konusu olacağından dikkat edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu