BLOG

Bitcoin (BTC) nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Bitcoin, elektronik olarak kullanılan para birimlerinden bir tanesidir. Dünyanın en popüler kripto parasıdır.

Bitcoin nedir? Bitcoin, merkezi olmayan ağların bir araya gelmesinden oluşur. Tek bir kurum yada kişi tarafından kontrol edilemez. Bitcoin dijital para birimidir. Bitcoin ile para kazanmanın en iyi yollarından bir tanesi madencilik yapmaktır. Madeni paraların yaratıldığı ve işlem bilgilerinin doğrulanma sürecinden meydana gelir. Madenciler, blok zincirine yeni bir işlem bloğu ekledikleri zaman bitocin ile ödüllendirilmektedir.

Bitcoin, sanal ağ üzerinden işlem görür. Bitcoin, diğer para türleri gibi çevrimiçi mağazalarda ödeme yapmak için tercih edilir. Bitcoin akıllı cihaz ya da dijital cüzdan uygulamasında saklanır. Bitcoin’leri dijital cüzdanınıza kolayca gönderebilirsiniz. Yapılacak işlemlerin tamamı blockchain adı verilen halka açık bir listeye kayıt edilmektedir.

Bitcoin BTC Nasıl Alınır?

Nakit paralarınızı sanal ortamda tutmak isterseniz dijital cüzdanınızdan yararlanabilirsiniz. Bitcoin satın almak için mutlaka dijital bir cüzdanınız bulunması gerekir.

Bitcoin Cüzdanı İle Ne Yapılır?

Bitcoin cüzdanları, bitcoin’lerin gönderilmesini kolay hale getirir. Bitcoin’leriniz üzerinde tam yetkiye sahip olursunuz. Bitcoin cüzdanı farklı şekillerde gelebilir. Bitcoin cüzdanları, işlemleri imzalamak için kullanılan özel anahtardır. İmza ayrıca, işlemin başka biri tarafından değiştirilmesini de engellemektedir.

Bitcoin cüzdanınız olduğu zaman farklı banka hesaplarından para çekebilirsiniz. Borsada bitcoin satın almak için geleneksel ödeme yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Bitcoinler alım talebi sonrasında cüzdanınıza aktarılır. Bitcoin almak için kripto para sitelerini kullanabilirsiniz. Satın almak istediğiniz kripto para birimini seçin ve kimlik doğrulaması yapın.

Bitcoin cüzdanda depolanmaz. Kripto paranın tamamı blok zincirinde bulunur. Bitcoin’e erişmeniz ve onu hareket ettirmenize izin veren anahtarlara sahip olursunuz. Satın aldığınız bitcoin, anahtarlarınızı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Bitcoin’in Kullanım Amacı

Bitcoin, tüm dünyanın merak ettiği kripto paralardan bir tanesidir. Bitcoin, diğer para türleri gibi kullanılabilir. Bitcoin, yeni bir ödeme sistemidir. Merkezi bir otorite veya aracı olmadan ödeme yapılmasını sağlar.  Bitcoin ile pek çok şey satın alabilirsiniz. Bitcoin kabul eden siteleri kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin, internet üzerinden kolayca para transferi yapılmasını sağlar.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu