BLOG

Chiliz (CHZ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir ?

Chiliz (CHZ) blok zinciri altyapısı üzerine kurulu olan ve platforma özel para birimi olarak CHZ kullanan bir platformunu geliştirdi.

Chiliz (CHZ) tüketicilere yönelik blok zinciri destekli ürünler ve hizmetler için tercih edilen bir para birimi seçeneğidir. Hayranların eğlenceye katılımı, geleneksel ürünler için alternatif ödeme çözümleri için üretildi. Spor müsabakaları ve hayranlara yönelik bir zindir oluşturdu.

 

2018 yılında Chiliz adıyla hayata geçirilen bu coinler son derece popüler olan e-spor uygulamalarıyla dikkat çekti. Bu yüzden spor ve eğlence kuruluşlarına, kitleleriyle etkileşim kurmalarına ve bunlardan para kazanmalarına yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı araçlar sağlamak üzere kullanılmaya başladı. Bu zincirlerin tercih edilmesiyle birlikte çok sayıda işlemin cazip olarak hayata geçirilmesi söz konusu olacaktır.

 

 

Chiliz (CHZ)  Nasıl Alınır?

Chiliz alım satımı coinlerin yanı sıra taraftar formaları ve ürünleriyle de dikkat çekmeye başladı. Özellikle son dönemlerde ciddi bir ivme kaydederek hareketlenme sağlayan bu işlemler için taraftarların takımlarında daha fazla karar alma imkanı bulunacaktır. Spor kulüplerinin Bitcoin değerlerini arttıran bu özellikler sayesinde lisanslı ürünlerin kullanılması da mümkün olacaktır.

 

Madencilik yapılmasının mümkün olmadığı birçok durum için piyasada işlem görülmesini sağlayacak çok sayıda seçenek söz konusu olacaktır. Bunun için özellikle futbol kulüpleri, taraftar tokenleri oluşturmaya başladı. Mesela ülkemizde de Fenerbahçe kendi tokenini oluşturan ilk spor kulübü olarak fark yaratamaya başladı.

 

Chiliz Nasıl Gönderilir?

 

Günümüzde farklı tokenlerin tercih edilmesiyle ön plana çıkan CHZ kullanımı için teknik bilgi ve evrağa ihtiyaç olmadan işlem yapabilirsiniz. Sistemlere vadesiz hesaplarınızla birlikte üye olarak kısa sürede token alım satımına başlayabilirsiniz. Bakiyeleri muhafaza edeceğiniz birçok ödeme için dünyanın birçok yerinden Chiliz adı altında alım satım işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

 

Yapılacak hesaplamalar ve ödeme araçları söz konusu olduğunda dikkat çekecek birçok uygulamanın da eksiksiz olarak yerine getirilmesi söz konusu olacaktır. Bakiyeleri sanal cüzdanlarınızda muhafaza ederek birçok kazanç elde edebilirsiniz. İstediğiniz an, tokenlerinizi bozdurarak TL’ye ya da farklı bir dövize çevirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu