GÜNDEM

Google’dan Kripto Borsa Kuruluşları İçin Sevindiren Karar!

Bilişim alanında öncülük yapan Google 2018 yılında attığı bir adımla kripto şirketleri ve kripto al-sat yapan firmaların tamamının tüm reklamlarını yasaklamıştı. Kripto borsa sektörünün geçen zamanda bu denli büyümesi ve popüler hale gelmesinin ardından Google haziran ayında yeni düzenleme getireceğini duyurmuştu.

Google geçtiğimiz ağustos ayında politikalarında değişiklik yaparak reklamlar için vermiş olduğu sert kuralları gevşetti. Bundan böyle Google reklamlarında kripto ve kripto borsasıyla ilişkili reklamlarda yayınlanmaya başladı.

ICO Reklamları Yapılacak mı?

Google, yeni getirdiği düzenlemeyle beraber kripto borsada bulunan kuruluşların reklamlarına izin vermeye başlamıştı. Aynı zamanda bu kararın ardında akıllarda ICO’lar içinde Google reklam yapılmaya başlanacak mı diye düşündürtmeye başlamıştı. Fakat Google, ICO’lar için herhangi bir açıklama yapmamakla beraber sert tavrında değişiklik olmadı.

Kripto Borsa’da Bulunan Her Şirket Reklam Verebilecek mi?

Hayır. Bilişim devi Google kripto borsa ürün ve hizmeti sunan kuruluşlardan bazı şartları yerine getirmeleri istenecek. Reklam için talepte bulunacak olan kripto borsa kuruluşları Mali Suçlar Ağı’na kayıtlı olması şartı sunulacak. Bunu yerine getirmenin alternatifinde en az bir şehirde banka kaydı olması talep edilecek.

 

Peki; “Kripto Para nedir? Nasıl Kripto Para Kazanılır?” konusunda daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak detaylı makalemizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu