BLOG

Kripto Borsa Airdrop Nedir? Avantajları ve Dezavantajları

Airdrop nedir? Kripto para dünyasında “airdrop”, yeni üretilen kripto paraların, mevcut kripto para sahiplerine belirli bir oranda ödüllendirme amacıyla dağıtılmasıdır.

Airdrop sistemini piyasaya çıkacak ürünlerin reklamını yapmanın bir yolu ya da bir promosyon uygulaması olarak düşünebilirsiniz.

Duyurulara rağmen ürünlerin satılmama ihtimali ve kripto paraların airdropa rağmen kripto para borsalarına girememe ihtimali var. Ancak bu sistemi kullanmak, yeni kripto para yaratıcıları için çekici bir seçenek.

Periyodik olarak, kripto para borsaları, cüzdan servis sağlayıcıları vb. Bunun gibi blok zinciri tabanlı hizmetler, müşterilerini ve abonelerini ödüllendirmek istiyor. Airdrop, sadık müşterileri ücretsiz olarak kripto para birimleriyle ödüllendirmenin bir yolu olarak kullanılabilir. Bu sistem, bu platformlarda sürekliliği sağlamak için bir nevi teşvik görevi görmektedir.

Airdrop, ana akım iş dünyasında blok zincir teknolojisini kullanmayan şirketlerden alınan ödüllere (bonus puanlar vb.) ve indirimli hediyelere benzer.

Kripto Airdrop Avantajları ve Dezavantajları

Bitcoin Advisory‘nin kurucusu Pierre Rochard, kripto airdroplarının piyasanın yönünü değiştirmek için kullanılabileceği konusunda uyardı. Yani kripto para sahipleri, hızlı bir kâr elde etmek için para biriminin değerini yapay olarak şişiriyor olabilir. Ancak birçok kripto danışmanına göre, yaygın olarak kullanılmıyorsa bir madeni para hiçbir şey değildir ve insanları yaygın olarak kullanmaya teşvik etmek için bu tür pahalı airdroplar yapılmadıkça proje başarısız olacaktır.

  • Cryptocurrency airdrop’ları, yeni ICO‘lar ve projeler hakkında heyecan yaratmada son derece yararlıdır.
  • Airdrop, kripto para biriminin çok sayıda kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Bu nedenle, yeni para birimi projeleri yeni üyeler ve kullanıcılar kazanır. Bu, kripto para birimi topluluğuna yüksek düzeyde katılım ve prestij sağlar.
  • Kripto topluluğu, yeni tanıtılan jetonlarla erken taahhütte bulunan kullanıcıları ödüllendiren bir sisteme sahiptir. Öte yandan, ödüller daha fazla yatırımı teşvik eder ve sisteme olan güveni artırır.
  • Cryptocurrency destekçileri ve pazarlamacılar, airdrop’u potansiyel müşteri yaratmanın etkili bir yolu olarak kullanıyor. Bu uygulama ile birçok potansiyel yatırımcı ve kişiye ait verilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu veriler yasal olarak gelecekteki kampanyalarda para kazanmak için kullanılabilir.

 

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu