BLOG

KRİPTO BORSA | Altcoin Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Altcoin Yatırımında Nelere Dikkat Edilmeli? Altcoin yatırımlarından kazanç elde etmek isteyenlerin ya da kaybetmek istemeyenlerin mutlaka bilmesi gereken bazı bilgiler var.

Öncelikle altcoin, Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin genel adıdır. Yatırım yapacağınız altcoinler için önceden ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Araştırmanız için güvendiğiniz kaynakları kullanabilirsiniz. Ancak yatırım yapmak istediğiniz altcoinin bir White Paper’ı varsa mutlaka incelemelisiniz. Beyaz Kitabın amacı; ilgili para biriminin hizmeti, teknolojisi veya metodolojisi hakkında daha fazla bilgi sağlamaktır.

Orijinal Mi Yoksa Çalıntı Mı?

“Altcoin takımında kimler var, önceden tecrübesi var mı?” Araştırmanıza aşağıdaki gibi sorularla devam edebilirsiniz:

“Altcoin miktarı nedir, belirli bir miktarda önceden mi üretiliyor yoksa madencilikle mi üretilecek?” Soruları araştırmanıza yardımcı olacak sorulardan biridir.

Yatırım yapmaya karar verdiyseniz, başlangıç ​​fiyatı nedir? Maksimuma ulaşabilecek bir fiyat tahmini var mı? Ve hangi borsalarda işlem görüyor?

Altcoinin programlanmış bir jeton yakma programı var mı? Madeni para yakma, belirli sayıda madeni parayı işe yaramaz hale getirerek mevcut madeni paraların sayısını azaltma ve böylece mevcut madeni paraların fiyatını artırma olayıdır.

Geliştirici ekip yenilikleri sık sık paylaşıyor mu? Her şey şeffaf bir şekilde duyuruluyor mu? Olumsuz gelişmeler olsa bile, bunu düzeltmek için çalışma yapıyor musunuz? Dikkat edilmesi gerekenler arasında.

Yatırımınızı ilgili altcoinin BTC değerine dayandırın. Altcoinin dolar karşısındaki değeri sizi yanıltabilir. Kâr ettiğinizin göstergesi BTC gibi ilgili altcoinin fiyatındaki artış yani satış kazancınızı gösterdiğinde alacağınız BTC miktarıdır. BTC dolar olarak arttığında ve altcoin’iniz BTC olarak arttığında, iki kat kazanırsınız.

Altcoinler zaman zaman BTC olarak değerlerini kaybediyor. Panik yapıp satarsan kaybedersin. Yatırım yaptığınız ve güvendiğiniz altcoin’inizi satana kadar herhangi bir kayıp yaşamadığınızı unutmayın. Fiyat çok düşerse, tekrar satın alma şansınız olacak.

Araştırmanızı ve yatırımınızı desteklemek için kripto haberlerini güncel bir şekilde takip etmeniz gerekiyor. Kripto para piyasasının 7 gün 24 saat aktif olduğunu unutmayın. Kripto para piyasasının oynaklığı nedeniyle düşüş veya çıkışlarda panik hareketlerinden uzak durmalısınız. Öncelikle büyük hamlelerin sebebini araştırdıktan sonra aksiyonlarınızı almanız gerekiyor. Yatırımınızın risklerini göz önünde bulundurarak işlem hacminizi belirlemenizi tavsiye ederiz.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu