Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Güncel Haberler
BTC
$29,156.86
-4.06%
ETH
$1,955.30
-4.75%
BNB
$305.02
-3.33%
XRP
$0.41
-4.32%
TRC
$0.28
-4.75%
DOGE
$0.08
-3.93%
ADA
$0.52
-2.84%
DAI
$1.00
0%
LTC
$68.89
-3.14%
MANA
$1.07
-5.98%

KRİPTO BORSA | DeFi’de Yield Farming Nedir?

0 1

Yield Farming, kabaca sahip olduğunuz kripto ile daha fazla kripto yapmanızı sağlayan bir gelir kapısıdır. “Verimli Tarım”, akıllı sözleşmeler yoluyla fonlarınızı başkalarına ödünç vermenizi sağlayan bir sistemdir. Hizmetiniz karşılığında kripto para birimlerinde bir ücret alırsınız. Oldukça basit görünüyor değil mi? Ama elbette bu çalışmanın da zorlukları ve dikkate alınması gereken noktaları var.

Verimli tarımdaki yatırımcılar çok karmaşık stratejiler kullanırlar. Karlarını maksimize etmek için para birimlerini her zaman farklı kredi piyasaları arasında hareket ettirirler. Daha iyi performans gösteren çiftçilik stratejilerini umursamayan yatırımcılar da var. O zaman neden? Bir strateji hakkında ne kadar çok insan bilirse, o kadar az etkili olabilir. Verimli tarım, çiftçilerin en iyi “mahsul” üretme fırsatı için rekabet ettiği, merkezi olmayan finansın (DeFi) vahşi batısıdır.

Yield Farming’e Giriş

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hareketi, blok zinciri alanındaki inovasyonun ön saflarında yer almaya devam ediyor. Peki son zamanlardaki popüler DeFi uygulamalarını benzersiz kılan nedir? Yetkisizdirler; bu, internet bağlantısı ve uyumlu bir cüzdanı (veya akıllı sözleşme gibi herhangi bir şeyi) olan herkesin onlarla etkileşime girebileceği anlamına gelir. Ayrıca, genellikle aracılara gerek yoktur. Başka bir deyişle, güvenilir olabilirler.

Peki bu özellikler hangi yeni kullanım durumlarını mümkün kılıyor?

Ortaya çıkan kavramlardan biri de verim tarımıdır. İzinsiz likidite protokollerini kullanarak kripto varlıklarıyla ödül kazanmanın yeni bir yoludur. Ethereum üzerine kurulu merkezi olmayan bir ekosistem kullanarak herkesin pasif gelir elde etmesini sağlar. Sonuç olarak, verim çiftçiliği gelecekte “HODL” yatırımcılarının yolunu değiştirebilir. “Onları çalıştırarak para kazanabilecekken neden varlıklarınızı boşta tutuyorsunuz?” düşünerek hareket ederler.

Yield Farming Sistemi Nasıl Çalışır?

Yield Farming sistemi bir kredi sistemi olarak tanımlanabilir. Bu sistemde kripto parası olan kullanıcı, sahip olduğu kripto parayı servis sağlayıcının havuzuna ekler. Bu paraya belli bir süre dokunulmaz ise belli bir oranda faiz kazanılır. Havuza eklenen kripto paralar, eklendikten sonra kilitli sayılır ve belirli bir süre bu coinlere erişim imkanı yoktur.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.