BLOG

KRİPTO BORSA | En Çok Kullanılan 10 Kripto Para ve Özellikleri

En çok kullanılan 10 kripto para ve özellikleri Merkezi otoriteye veya dijital teknolojiyi kullanan bankalara bağlı kalmadan çalışan bir kripto para birimidir.

Bitcoin altyapısında “Blockchain” teknolojisi kullanılmaktadır. Blockchain, şifreli işlem takibi sağlayan dağıtılmış bir veritabanı olarak tanımlanabilir. Blockchain teknolojisi, güvenlik ve sistemsel tasarruflar açısından finansal kurumlar için işlem maliyetlerini azaltır.

Ethereum

Vitalik Buterin tarafından Kuzey Amerika Bitcoin Konferansı’nda sunuldu ve beklemedikleri bile büyük ilgi gören Ethereum dışarıdan bir “altcoin” gibi görünse de aslında çok daha fazla yenilik içeren bir sistem. diğer altcoinlerden daha iyi. Eşzamanlı bir küresel ödeme ağı olarak tanımlanan Ripple’ın özellikleri, Bitcoin’in sorunlarına çözümdür. Bankalar ve müşteriler arasındaki ödemeleri kolaylaştırmayı hedefleyen Ripple, uluslararası para transferlerinin arttığı günümüz dünyasında bu hantal süreci olabildiğince basit ve karlı hale getiriyor.

 Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin’de Merkez Bankası olmadan da yapılabilen kullanıcıdan kullanıcıya sanal para sisteminin devamı olarak görülüyor. Ayrıca Bitcoin kullanan blok zinciri teknolojisini geliştirme ve büyütme fırsatına da sahip oldu. Bitcoin Cash, 1 Ağustos 2017’de dijital para piyasasına girdi. Piyasaya giriş tarihinde Bitcoin’i elinde tutan yatırımcıların da Bitcoin Cash’i var, ancak Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki tüm işlemler bağımsız.

Litecoin Nedir?

Bitcoin ile aynı olmasına rağmen Bitcoin ve diğer kripto paralardan farkı “Ayrı Tanık Kabulü” ve teknik özelliklere sahip olmasıdır. Bunlar, ağın belirli bir sürede daha fazla işlem yapmasına etkin bir şekilde izin vererek Bitcoin’de de bulunan olası darboğazları azaltır. Litecoin neredeyse sıfır ödeme maliyetine sahiptir ve Bitcoin’den kabaca dört kat daha hızlıdır.

Tether Nedir?

Dünyada yabancı para birimlerine dayalı ilk kripto para birimi olan Tether, tüm geleneksel para birimlerini kripto para birimlerinde bir araya getiriyor. Dolar, euro veya yen cinsinden endekslenen tokenler ile kullanıcılara sunulan Tether Blockchain teknolojisinin sunduğu fırsatlardan yararlanın. Tether sayesinde kripto para piyasasının dalgalı yapısını etkilemeden dünyanın her yerine hızlı ve güvenli bir şekilde para göndermek veya kripto paraları tutmak mümkün. Bitcoin veya Ethereum blok zincirinde 1 Tether (USDT) fiyatı 1 $ (USD) olarak yayınlanmaktadır.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu