BLOG

Ripple (XRP) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Son zamanların gözde kripto paralarından biri olan Ripple nasıl alınır, gönderim işlemleri nasıl yapılır? Detaylı yazımıza hemen göz atabilirsiniz.

Ripple XRP nedir? ABD merkezli Ripple kripto para türlerinden biridir. Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmıştır. Ripple, piyasada yer alan diğer birçok kripto para birimlerinden farklıdır. Ripple’ın merkezi noktası yer alır. Blockchain sistemi üzerinde işlem görür.

Ripple XRP Nasıl Alınır?

Ripple XRP nasıl alınır? Türkiye’de TL üzerinden cüzdanınızı kullanarak Ripple satın alabilirsiniz. Satın alma işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanır. Alım işlemleri içim kripto para borsalarını ziyaret edebilirsiniz.

Ripple Nasıl Gönderilir?

Ripple XRP nasıl gönderilir? Ripple cüzdanı, Ripple değerini depolayan cüzdanlardan biridir. Ripple değerlerinin kullanılabilmesi için özel anahtar desteğinden yararlanılır. Ripple cüzdanları, Ripple bakiyesinin görülebileceği bir sistemde bulunur.

Ripple cüzdanlarının bir adresi bulunur. Bu adres özel kodlardan meydana gelir. Ripple cüzdanının başkaları tarafından görülebilmesini sağlar. Bu adres ile başka cüzdanlara Ripple aktarımı yapılabilir.

Ripple cüzdanı sayesinde tüm işlemler kolayca tamamlanıyor. Ripple cüzdanı ile bakiyedeki Ripple miktarı, diğer birimlere dönüştürülemez. Ripple bakiyesinin reel para birime dönüştürmek için üç cüzdan sisteminden yararlanılır. Bu cüzdanlar;

  • Masaüstü cüzdan,
  • Kağıt cüzdan,
  • Web cüzdanıdır.

Ripple’ın Avantajları Nelerdir?

Ripple’ın bir çok avantajı içerisinde barındırıyor. Bu avantajlar;

  • Ripple, blok zincir teknolojisi sayesinde çok düşük maliyetlere uluslararası transfer yapabilir.
  • Her gün değerini arttırmaktadır.
  • En yüksek üçüncü kripto para birimidir.
  • Bitcoin gibi merkezi değildir.

Ripple ve Bitcoin Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ripple ve Bitcoin arasındaki farklar şöyle sıralanabilir:

  • Bitcoin sistemi merkeze bağlı değildir. Ripple ise şirket bünyesindedir.
  • Transfer işlemleri için Ripple çok daha uygun bir yöntemdir.
  • Saniyeler içerisinde binlerce işlem yapılır.

Ripple sisteminde bankaların, dijital varlık borsalarının ve şirketlerin teknolojilerinden yararlanılır. Ripple üzerinden çok daha güvenli ve düşük işlem ücretli transferler yapılabilir. Günümüzün popüler yatırım araçlarından biri olan Ripple Türk kullanıcılarının da ilgisini çekiyor. Dijital paranın hangi noktalara erişeceği merakla internet üzerinden yatırımcılar tarafından takip ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu