BLOG

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

En ünlü kripto para Tezos'tur. Peki, Tezos nedir?

Tezos (XTZ) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Dünya genelinde en popüler kripto para birimi olan Tezos, kolay para transferi yapacağınız bir para birimidir. En ünlü kripto para Tezos’tur. Peki, Tezos nedir?

Tezos nedir? sorusunu bu kripto para birimi ile yatırım yapacak kişiler merak ediyor. Bu makalemizde sizlere Tezos (XTZ) kripto para birimi hakkında tüm bilgileri vereceğiz. Öncelikle Tezos kripto para birimi dünya genelinde oldukça popülerdir. En ünlü kripto para birimi olan Tezos, dünya çapında en fazla yatırımcıya sahiptir. Son sürümü 7.4 olarak biliniyor. Bu kripto para birimi Tezos OCAMl dili ile yazılmıştır. En güvenilir kripto para arasında ilk sırada yer alıyor. Günümüzde Tezos kripto para birimi 232 milyon dolar değerini aştı. Ethereum’la alt yapısı aynıdır. Aynı zamanda Tezos para birimi Uluslararası para transferinde komisyonu en az olan bir kripto paradır.

Tezos kripto parası İsviçre merkezli bir kripto para birimidir. Aynı zamanda herhangi bir merkezi bulunmuyor. Toplam da 4 milyar dolarlık bir değere sahiptir. Çok amaçlı kripto para birimi Tezos, kredi kartı ve banka kartı ile kolayca kripto para satın alabilirsiniz. XTZ, Tezos kripto para’nın kısaltılmış halidir.

Tezos Nasıl Alınır?

Tezos kripto para birimi piyasa da XTZ olarak tanınmaktadır. Sizler de bu kripto para birimini kolayca satın alabilirsiniz. Peki, Tezos nasıl alınır? Öncelikle bu para birimini satın almak için kredi kartı ya da banka kartı kullanabilirsiniz. Ülkemizde Tezos kripto para birimini almak için kripto para satışı yaoan bir platforma üye olmalısınız. Üye olduktan sonra sizlerden bazı kimlik bilgileri istenecektir. Daha sonra kimlik doğrulamayı başarılı bir şekilde tamamlayarak hızlı bir şekilde Tezos satın alabilirsiniz.

Tezos satın almak için üye olduğunuz platform üzerinden para yaptırmanız gerekiyor. Bu işlem totalde 15 dakika sürüyor. Tezos hesabınıza üye olduğunuz platform aracılığı ile para gönderebilirsiniz. Google arama motoruna XTZ al ya da sat yazarak kolayca işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Tezos Nasıl Gönderilir?

Günümüzde pek çok kripto paranın nasıl gönderildiğini biliyoruz. Peki, Tezos nasıl gönderilir? Bu makalemizde Tezos kripto para birimini nasıl göndereceğinizi anlatacağız. Öncelikle Tezos kripto para birimi günümüzde oldukça popülerdir. Google arama motoruna “Tezos para gönderme” yazarak istediğiniz bir platforma üye olabilirsiniz. Daha sonra panelde bulunan “cüzdan” seçeneğine tıklayarak kredi kartı veya banka kartı üzerinden para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Dilerseniz hesaba para yüklediğiniz gibi hesaptan parayı da çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey tutar kısmına çekeceğiniz tutarı yazmak ve “Tezos çek” seçeneğine tıklamanızdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu