BLOG

Uniswap (UNI) Nedir?

Uniswap Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Uniswap (UNI), merkeziyetsiz bir sistemdir. DeFi projesi arasında borsa yapısı olarak bilinmektedir. Temelde ERC-20 tokenlerinin değişimi üzerine kurulu bir sistemdir.

Uniswap token nedir? denildiğinde ilk olarak merkeziyetsiz bir sistem olduğunu belirtme isteriz. Borsa’da merkeziyetsiz olması ile piyasa da pek çok kullanıcıya sahiptir. UNI, Uniswap sistemin kısaltılmış halidir. Aynı zamanda açık yazılım bir protokol olduğunu da söylemek isteriz.

Uniswap token, 2018 yılında piyasaya çıkarılmıştır. DeFi projesine artan ilgiden dolayı 2020 yılında değer kazanmıştır. Kripto para piyasası’nda oldukça güçlü ve güvenlidir. Uniswap token, dolaşımda 202.417.054 UNI değerine sahiptir.  UNI tokenler de güncelleme yapılmadan önce ilk olarak kullanıcıya onay sunuluyor. Dünya çapında en gelişmiş kripto paralar arasında yer almaktadır. Günümüzde pek çok insan kripto para piyasası ile ilgileniyor. Uniswap token de Türkiye’de sıkça kullanılıyor.

Uniswap Nasıl Alınır?

Uniswap token almak oldukça basit bir işlemdir. Türk parası ile 7/24 token satın alınabilir. Peki, Uniswap nasıl alınır? Öncelikle bir UNI token almak için ilk olarak bir kripto alışveriş hizmeti veren siteye üye olmanız gerekiyor. Bunun için herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmuyor. Kolaylıkla UNI satın alabilirsiniz. Bunun için üye olduğunuz platforma giriş yaparak arama motoruna ‘’UNI Al’’ yazmanız yeterlidir. Bu şekilde tüm alım-satım işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

UNI satın almak için bir kripto sitesine üye olmanız şarttır. Platform üzerinde piyasa da arz-talep dengesine uygun bir şekilde satın alma işlemlerini yapabilirsiniz. UNI token küçük parçalara ayrılabilir. Dolayısı ile 1 UNI almak için en büyük tutar 1 TL’den büyük olma koşulu vardır. Ancak 1 TL’den daha küçük miktar da işlem yapmanıza da olanak sağlar. UNI almak ve satmak için sanal cüzdana giriş yapmalısınız.

Uniswap Nasıl Gönderilir?

Uniswap gönderme işlemi oldukça basittir. Bunun için üye olduğunuz kripto sitesine giriş yaparak hesabınızda bulunan tutarı başka bir hesaba kolayca aktarabilişiniz. Peki, UNI nasıl gönderilir? Bunun için ilk olarak Uniswap token hizmeti veren bir siteye üye olmanız şarttır. Daha sonra ‘’UNI Gönder’’ seçeneğine tıklayarak istediğiniz tutarda token gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu