Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

[Aralık 2023] Halka Arz Takvimi: Bu Hafta 3 Şirket Talep Toplayacak

0 9

Halka arz takvimi incelemesi yaparak, senenin son ayına girerken halka arzları inceledik. Borsa İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en önemli finansal piyasası konumundadır. 2023 yılında da Borsa İstanbul’da halka arz edilecek birçok şirket bulunmaktadır. Bu yazımızda, 2023 yılında Borsa İstanbul’da halka arz edilecek şirketleri ve tarihlerini sizler için derledik.

Borsa İstanbul’da 2023’te halka arz edilecek şirketler

2023 yılında Borsa İstanbul’da halka arz edilecek şirketler şunlardır:

 • Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT): Tarım teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirket, 12-13 Aralık 2023 tarihlerinde talep toplayacak.
 • Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. (EKOS): Elektrik dağıtım ve perakende satış alanında faaliyet gösteren şirket, 12-13 Aralık 2023 tarihlerinde talep toplayacak.
 • 1000 Yatırımlar Holding A.Ş. (BINHO): Yatırım holdingi olarak faaliyet gösteren şirket, 12-13 Aralık 2023 tarihlerinde talep toplayacak.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., tarım teknolojileri alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, yapay zeka, makine öğrenimi ve sensör teknolojilerinden yararlanarak tarım sektörünün verimliliğini artırmayı hedeflemektedir.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş., elektrik dağıtım ve perakende satış alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, Türkiye’nin çeşitli illerinde elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetleri sunmaktadır.

1000 Yatırımlar Holding A.Ş., yatırım holdingi olarak faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, otomotiv, enerji, gayrimenkul ve teknoloji gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapmaktadır.

Halka arz nedir?

Halka arz, bir şirketin hisse senetlerinin halka satışını ifade eder. Halka arz, şirketlere finansman sağlama, likidite yaratma ve marka bilinirliğini artırma gibi avantajlar sunmaktadır.

Yatırımcılar halka arzlardan nasıl yararlanabilir?

Yatırımcılar, halka arzlardan hisse satın alarak şirketlerin büyümesine katkıda bulunabilir ve kar elde edebilirler. Halka arzlara katılmak için yatırımcılar, aracı kurum aracılığıyla talepte bulunabilirler.

2023 yılında Borsa İstanbul’da halka arz edilecek şirketler, farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve büyüme potansiyeli yüksek şirketlerdir. Bu şirketlere yatırım yapmak, yatırımcılar için cazip bir fırsat olabilir.

SPK’da Halka Arz Onayı Bekleyen Şirketler

SPK, 2023 yılı sonuna kadar 20’den fazla şirketin halka arz başvurusunu onaylayabileceğine işaret ediyor. Bu şirketlerin arasında, enerji, teknoloji, gayrimenkul ve hizmet sektörlerinden önemli isimler yer alıyor.

2023’te halka arz edilmesi beklenen şirketlerden bazıları şunlar:

 • Cem Zeytin A.Ş %35
 • Kuzey Boru A.Ş %24
 • Gıpta Gıda A.Ş %30
 • Tarkim Bitki Koruma A.Ş %20
 • Sur Tatil Evleri Gayrimenkul A.Ş %18
 • Tureks Turunç Madencilik A.Ş %21
 • DMR Unlu Mamüller Üretim A.Ş %31
 • Penti Tekstil A.Ş %35
 • Büyük Hekimoğulları Gıda A.Ş %25
 • Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş %25 

Türkiye’de sermaye piyasası yatırımcılarının ilgisini çeken halka arzlar, 2023 yılında da hız kesmeden devam ediyor. SPK tarafından onaylanan ve onaylanması beklenen halka arz başvuruları arasında, enerji, teknoloji, gayrimenkul ve hizmet sektörlerinden önemli isimler yer alıyor. Bu şirketler, sektörlerindeki lider konumları ve güçlü büyüme potansiyelleri ile dikkat çekiyor.

kriptoborsa.com.tr adresinde yayınlanan hiçbir içerik&yazı yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.