Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Bitcoin’de Son Dakika! Cathie Wood’dan Sürpriz Tahmin!

0 556

Cathie Wood’un kripto varlık yönetim şirketi ARK Invest, Bitcoin’in 2030 yılına kadar ulaşacağı fiyatla ilgili beklentilerini “öne çekti”. Varlık yöneticisi ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon doları göreceğini iddia etti.

7 Mart’ta New Zealand Herald’a verdiği bir röportajda Wood, BTC fiyat artışında “kurumsal katılım için yeni beklentiler” olduğunu söyledi. Wood, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin ve ETF’lerin piyasaya sürülmesinin fiyatın artmasına katkıda bulunacağını savundu.

Wood’un Bitcoin fiyat tahmini, daha önce ARK Invest tarafından yayınlanan bir raporda yer alan tahminden daha yüksek. Raporda, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 500 bin doları görebileceği öngörülmüştü.

Cathie Wood’un Bitcoin fiyat tahmini, kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı. Bazı uzmanlar Wood’un tahminini iyimser bulurken, bazı uzmanlar ise bu tahminin gerçekleşebileceğini savundu.

Bitcoin Fiyat Tahmini: 1 Milyon Dolar Hedefi Ulaşılabilir mi?

Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağı tahmini, kripto para piyasasında en çok konuşulan konulardan biri. Bu tahmin, ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood tarafından dile getirildi ve son zamanlarda Wood, bu hedefin zamanlamasının öne çekildiğini söyledi.

Wood’a göre, Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesinden bu yana bir dönüşüm geçirdi. Spot ETF’lere olan ilgi ve ivme, Bitcoin’in fiyatını yukarı iten en önemli etkenlerden biri olarak gösteriliyor.

ARK Invest, daha önce Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolar seviyesini göreceğini öngörmüştü. Wood, Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin bu hedefin zamanlamasını öne çektiğini ve artık 1 milyon doların garantici bir tahmin gibi göründüğünü söylüyor.

Wood, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin de fiyatın artmasına katkıda bulunacağını savunuyor. Morgan Stanley, Merryl Lynch ve Bank of America gibi büyük aracı kurumların henüz Bitcoin’e yatırım yapmadığını ve bu durumun fiyatın daha da yükselmesine neden olabileceğini söylüyor.

Wood, Bitcoin fiyat tahminlerine dair kesin bir rakam vermeyi reddediyor. Ancak, ARK Invest’in kurumsal katılım için yeni beklentileri olduğunu ve bu beklentilerin Bitcoin’in fiyatını iki kattan fazla artırabileceğini söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.