Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Bitcoin’de Tarihi An: 70 Bin Dolar Seviyesi Aşıldı!

0 335

Kripto para piyasalarında heyecan verici gelişmeler yaşanıyor! Bitcoin, Ether’in 2021’den bu yana ilk kez 4.000 dolar sınırını aşmasından üç gün sonra 71.415 dolara yükselerek yeni bir rekor kırdı. Bu, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi!

24 Saatlik Yükseliş:

11 Mart’ta Türkiye saati 11.05’e kadar geçen 24 saat içinde Bitcoin %2,62 oranında yükselerek 71.415 dolara ulaştı. Bu, son 24 saatin en yüksek seviyesi!

Geçtiğimiz Hafta ve Ayda Artış:

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin geçtiğimiz hafta %10’un üzerinde, geçtiğimiz ay ise %47 oranında artış gösterdi. Bu, yatırımcılar için oldukça karlı bir dönem anlamına geliyor.

Bitcoin Yarılanmasına 36 Gün Kaldı:

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması, 20 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanmasından 36 gün önce gerçekleşti. Yarılanma, Bitcoin madenciliği ödüllerinin yarıya indirilmesi anlamına gelir ve bu da Bitcoin’in arzını sınırlayarak fiyatında artışa neden olabilir.

Haftalık Kapanış Rekoru:

Bitcoin, 5 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi 69.200 doları aştıktan sonra 10 Mart’ta 68.955 dolarla şimdiye kadarki en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi. Bu, Bitcoin’in yükseliş trendinin devam ettiğinin bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

bitcoin 100 bin dolar olur mu?

Bitcoin ETF’leri BTC Arzını Yutuyor! Kurumsal İlgi Fiyatları Uçuruyor!

Bitcoin’de yükseliş ivmesi durdurulamıyor! Bu yükselişin arkasındaki en büyük etken ise Amerika Birleşik Devletleri’nde son zamanlarda başlatılan spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) olarak gösteriliyor.

ETF’lerin Etkisi:

  • Dune’un verilerine göre, ETF’ler piyasaya sürüldüklerinden bu yana mevcut Bitcoin arzının %4,06’sını toplayarak 56,9 milyar doları aştı.
  • Bu oran yıllık bazda BTC arzının %8,65’inin ETF’ler tarafından emileceği anlamına geliyor.
  • HODL15 Capital’in verilerine göre, spot Bitcoin ETF’leri geçen hafta Grayscale’in GBTC fonu da dahil olmak üzere toplam 33.000 BTC (2,3 milyar dolar) topladı ve 10.200 BTC’nin üzerinde çıkış gördü.
  • Dijital varlık yöneticisi Bitwise, 9 Mart tarihli yatırım raporunda, “trilyonlarca dolarlık varlığı” temsil eden daha çok sayıda kurumun Haziran ayı sonuna kadar spot Bitcoin ETF’lerinden satın almaya hazırlanmasını bekliyor.

Balinalar BTC’lerini Tutmaya Devam Ediyor:

  • Bitcoin balinaları, yeni zirvelere rağmen BTC’lerini tutmaya devam ediyor.
  • 9 Mart itibarıyla en az 1.000 BTC’ye sahip tekil adreslerin sayısı (balinalar) 2.107’ye yükseldi.
  • Ancak bu sayı, Bitcoin’in 46.000 doların üzerinde işlem gördüğü Şubat 2021’de ulaşılan 2.489 adreslik rekordan hâlâ daha düşük.
kriptoborsa.com.tr adresinde yayımlanan hiçbir yazı veya içerik yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.