Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

SEC Davasında Ripple İçin Sevindiren Gelişme: “Ripple İçin Çok Büyük Bir Kazanç”

0 10

Ripple – SEC davasında mahkeme, Ethereum’un menkul kıymet olmadığını söyleyen Hinman’ın konuşması hakkındaki DPP* (Deliberative Process Privilege) kararının yeniden gözden geçirilmesi talebini reddetti. Davayı yakından takip eden avukat kararı Ripple için “çok büyük bir kazanç” olarak nitelendirdi.

Mahkeme, SEC’ye diğer belgelerin yanı sıra eski üst düzey SEC yetkilisi William Hinman’ın tartışma konusu olan ve Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylediği konuşmasının taslağını içeren bir e-postayı teslim etmesini emretmişti. SEC ise bu söz konusu belgelerin DPP tarafından korunduğunu savunmuştu.

Ancak mahkeme buna karşı çıktı ve kurum personelinin kişisel görüşlerinin bu kural tarafından korunmadığını belirtti. Diğer bir deyişle mahkeme, Hinman’ın konuşmasının bir kurum iletişimi olmadığı ve bu nedenle müzakerelerin bu kural tarafından korunmadığı sonucuna vardı.

“Çok Büyük Bir Kazanç”

Ripple – SEC davasını yakından takip eden avukat James K. Filan, kararı Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Filan kararı Ripple için büyük bir kazanç olarak nitelendirdi.

*Hukuk davalarından bir kurumun iç süreçlerinin Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası taleplerinde vb. keşif ve ifşadan muaf olduğunu savunan ilke anlamına gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.