Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Token web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler!

0 23

Bugünkü yazımızda siz değerli okuyucalarımızla token web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gereken konuları paylaşacağız. Bir token web sitesi oluştururken nereden başlanmalı? Token web sitesi nasıl olmalı? Token web sitesine neler eklenmeli? Token whitepaper hazırlanırken dikkat edilemsi gerekenler gibi bir çok token sahibinin dikkat etmediği yada bilmediği konuları bu yazımızın altında topladık.

Bir Tokenin Web Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

Bir müşteri ön satışta tokeni alacağı zaman veya tokeniniz borsada iken yatırım yapacağı zaman neredeyse %80 oranında sitenizi ziyaret etmektedir. Bu sebeptendir ki bu ziyaret yatırımcının yatırım yapıp yapmayacağı konusuna doğrudan etki eder. Yani kötü bir siteye hiçbir yatırımcı yatırım yapmaz. İyi bir site oluşturmak tokenin satışı için oldukça önemlidir. İyi bir site oluşturmak için trendi takip etmek gerekiyor. Biz de trende baktığımızda, tek ton rengi olan veya uzay temalı sitelerin daha çok satış yaptığını görüyoruz. İyi bir site oluşturmak için uzay temalı veya sırf mavi veya sırf kırmızı temalı yeni nesil iconlar kullanılan web siteleri oluşturmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Themeforest üzerinden yeni trende uygun wordpress teması bulabilirsiniz. Ayrıca siteleri inceleyip iyi bir HTML uzmanına benzer siteler yaptırabilirsiniz. Bu web sitelerinde iyi bir grafik ve logo uyumu yakalayarak ön satış sürecine 1-0 önde başlayabilirsiniz.

İyi bir web sitesinde uzantı ne olmalı ?

Son dönemde trendlere baktığımızda genelde, token projeleri, .com, .io veya .finance uzantıları kullanmaktadır. Siz de bu uzantıları kullanabilirsiniz. Ama kesinlikle uzantıları satın alırken, örneğin .finance uzantısı satın aldıysanız .com uzantısı veya .net i de almayı unutmayın derim. Çünkü domain simsarları bu uzantıları alıp kötü amaçlarla kullanabilir.

Token Pazarlama da Web Sitesinde Olması Gerekenler

Belirttiğimiz gibi tokeni pazarlarken web sitesi oldukça önemli bir faktördür. Web sitesinin pazarlamadaki önemi ve pazarlamada tokeni sitede avantaj sağlayacak faktörleri sizlere tek tek belirtelim.

 

İnsanların Kolayca İstediğini Bulabileceği Bir Site Hazırlayın !

Yatırımcılar siteyi ziyaret ettiğinde her şeye ana sayfadan kolaya ulaşabilmelidir. İletişim, Whitepaper , yol harikası, tokenomik gibi bölümlere siteye girenler hemen ulaşabilmelidir.

Token web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler

Siteye İşbirlikçiler Ekleyin

Siteye girdiklerinde işbirliği yapılan şirketler bulunması yatırımcıyı bir nebze daha size çeker. Bu işbirlikçi bulma konusu da sizin çevrenize ve yeteneğinize bağlı bir konudur. Bir kripto para haber sitesi, bir kripto para listeleme sitesi eğer işbirlikçilerimiz bölümüne koyulursa size fayda sağlayabilir.Eğer işbirlikçi bulamıyorsanız dahil olduğunuz coin tanıtım sitelerini, örneğin, coinmarketcap olabilir, örneğin nomics, coincodex olabilir veya coingecko olabilir, gerçekten işbirliği yaptıysanız veya sizi listeleyip referans olarak sunduysa kesinlikle sitenizde yer vermenizi öneririm.

Yol Haritasını Gerçekçi Yapın

En çok yapılan hatalardan biri de gerçekçi olmayan yol haritalarıdır. Mesela ön satış sonrası gate.io da yer alacağını veya Binance’ta yer alacağını söyleyen pek çok proje gördük. Bu projeler aslında böyle gerçekçi olmayan hedeflerle yatırımcıyı kendilerinden uzaklaştırmaktadır. Sizde hem iddialı hem de gerçekçi bir yol haritası çizip bu yol haritanızı web sitenizde insanlarla paylaşın.

Token web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler

Whitepaper’ı Grafikli ve PDF Şeklinde Siteye Koyun

Whitepaper tokenin en önemli sunumlarından biridir. Yatırımcı whitepaper ı okuyarak token hakkında ciddi bir intiba sahibi olur. Siz de whitepaper ı kesinlikle grafikli ve İngilizce hazırlamalı ve kesinlikle whitepaper a özen göstermelisiniz. Whitepaper için özellikle Canva programı kullanılabilir. Canva’nın içerisindeki rapor dosyaların whitepaper a çevirebilir ve stok fotoğraflar kullanarak iyi bir whitepaper hazırlayabilirsiniz. Bir whitepaper’da olmazsa olmazlar şunlardır.

Tokenin Amacı

Tokenin Vizyonu

Tokenin Misyonu

Tokenin Teknik Yeterliliği

Tokenin Geleceğe Dair Planları

Tokenin kısa vadeli planları

Tokenin Takımı ve Takım Üyeleri Hakkında Bilgileri

Tokenin İletişim Bilgileri

Gibi bilgiler kesinlikle bulunmalıdır. Tokenin sonuna qr kod ile kontrat adresini de eklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Tokenin Whitepaper’ın Çokça Yapılan Hatalar

Tokenin Whitepaper’ında en çok yapılan hata gerçekçi olmayan veriler sunmak ve gerçekçi olmayan hedefler yazmaktır. Bazen üretici bunun tokenin pazarlamasında faydalı olacağını düşünse de yatırımcı akıllıdır. Sizin orada yazdığınız gerçekçi olmayan bir ifade, tokenin geleceği ve yatırımcı çekme potansiyeli açısından önündeki süreci olumsuz etkileyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.