Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Yatırımcılar Sevinçte! Bitcoin’de Dev Yeşil Mum!

0 2.324

Bitcoin (BTC), Şubat ayında tüm zamanların en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirmese de, boğaların iştahı birçok istatistikte yeni zirvelerin görülmesine yol açtı.

Glassnode’un Checkmate adlı anonim zincir üstü analisti, 1 Mart’ta Twitter’da paylaştığı bir gönderide, BTC fiyatında “dikkat çeken” bir olayı açıkladı.

Bitcoin’de Aylık Bazda Büyük Yükseliş:

  • 29 Şubat’taki aylık kapanış ile Bitcoin boğaları net bir galibiyete imza attı.
  • CoinGlass’ın verilerine göre Şubat ayında BTC/USD paritesi %43,55 ile Aralık 2020’den bu yana en büyük yükselişini gerçekleştirdi.
  • 20 bin dolar, BTC fiyatı için bir zamanlar tarihi rekor olarak anılıyordu. 2017’nin Aralık ayında 20 bin dolara ulaşan Bitcoin’in bu seviyeyi aşması yaklaşık üç sene sürdü.

Bitcoin’in Şubat Ayındaki Başarıları:

  • Tüm zamanların en büyük 2. aylık kapanışı gerçekleşti.
  • Aralık 2020’den bu yana en yüksek aylık yükseliş gerçekleşti.
  • 20 bin dolar direnci aşıldı ve yeni zirvelere ulaşıldı.
  • Boğaların hakimiyeti ve yatırımcı ilgisi arttı.

Bitcoin’in 100.000 dolara mı koşuyor?

Bitcoin (BTC), Şubat ayında tarihi bir yükseliş yaşayarak tüm zamanların en yüksek aylık kapanışlarından birini gerçekleştirmiş olsa da, bazı analistler Mart ayında bir düzeltme riski olduğunu öne sürüyor.

Aylık Kapanış ve Volatilite:

Aylık mum kapanışları, piyasada volatiliteye neden olabilir. Bunun sebebi, emir defterlerinde destek görevi görecek önemli bir teklif likiditesinin bulunmamasıdır. Bu durum, Bitcoin için potansiyel bir sorun oluşturabilir.

Binance Emir Defteri Verileri:

Piyasa takipçisi Material Indicators tarafından paylaşılan verilere göre, en büyük kripto borsası Binance’deki BTC/USDT emir defteri likiditesinin anlık görüntüsü, en yakın destek seviyesini 59.000 dolar olarak gösteriyor.

Emri Defteri Kompozisyonunda Değişiklikler:

Material Indicators kurucu ortağı Keith Alan, daha düşük seviyelerde emir defteri kompozisyonunda büyük değişiklikler olduğunu gözlemledi. Daha önce 20.000 doların ortalarında görülen emir yoğunluğu 52.000 dolara kadar yükseldi.

Alan’ın Değerlendirmesi:

Alan, son 24 saat içinde emir defterinde Ocak ayından bu yana en önemli değişikliğin görüldüğünü ve Bitcoin’in 64 bin dolara yükselişinin ve yüzde 49’luk aylık yükseliş mumunun kimsenin aklında olmadığını ifade etti.

Spot Bitcoin ETF’lerine Girişler:

Glassnode analisti, Şubat ayının ikinci yarısında spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) rekor girişlerin gerçekleştiğine dikkat çekti.

Bitcoin’in Mevcut Durumu:

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre Bitcoin, Mart ayının ilk gününde 62.500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Halving öncesi bu yükselişin akabinde uzmanlar BTC 100.000 dolar olur mu sorusuna çok net olumlu bir yanıt verebiliyorlar.

kriptoborsa.com.tr adresinde yayımlanan hiçbir yazı veya içerik yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.