Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Aave (AAVE) Kurucusunun Twitter Hesabı Askıya Alınmıştı Sonra…

0 18

Aave’nin (AAVE) kurucusu Stani Kulechov’un Twitter yasağı 15 saat sonra kaldırıldı.

Kulechov, geçtiğimiz gün Twitter’ın geçici CEO’su olabileceğini söylemiş ve ardından da hesabı askıya alınmıştı. Twitter yönetimi Kulechov’un bu şakasını pek hoş karşılamadı.

15 saatlik kısıtlamanın ardından Kulechov’un Twitter hesabı tekrar aktif edildi. Aave CEO’sunun ilk tweet’i “Twitter’ın geçici CEO’su olarak geri döndüm” şeklinde oldu.

Kulechov, “Elon Musk, Twitter’ın düzenlenmemiş küresel bir şehir merkezi olması gerektiğine inandığı söyledi ve Twitter uzun süredir ifade özgürlüğünün “hakemi” olmaktan gurur duyuyor” dedi. Ancak ona göre durum böyle olsaydı, Twitter merkezi bir güç tarafından değil aynı zamanda halkın kontrol ettiği bir yapı olurdu.

Kulechov, Twitter’da yaşanan bu sıkıntılar sebebiyle Lens Protocol isimli merkeziyetsiz bir sosyal medya ekosistemi kurdu.

“Bir kullanıcının içeriği üzerinde tam mülkiyete sahip olması gerekir. Bu, hiçbir merkezi varlığın onu sizden alamayacağı anlamına gelir. Lens tarafından desteklenen uygulamalarla, bir platformun politikasını beğenmiyorsanız, profilinizi başka bir yere taşıma şansına sahipsiniz”

Twitter’ın Kulechov’u yasaklama kararı, ifade özgürlüğü tartışmalarının öne çıktığı şu günlerde büyük tepki aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.