Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Borsa İstanbul Şirketlerinden Son Haberler: Güncel Durum

0 137

Borsa İstanbul’da işlem gören işletmelerin son bildirimlerine dayanarak derlediğimiz güncel şirket haberlerine bir göz atın. Bu özet, size en son gelişimi sunuyor.

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN)

Suwen Tekstil, Kasım 2022’de Katar’da imzalanan münhasır bayilik sözleşmesi kapsamında ilk mağazasını Haziran ayında başlattığını duyurdu. Ayrıca, Haziran yaşantısı yurt içinde 2 yeni mağaza daha açtı.

Kuruluşların bugün belgelerinde 172 mağazası bulunuyor: 163’ü Türkiye’de (6’sı bayilik), 9’u ise evi (3’ü bayilik).

HEDEF (IS:HEDEF) Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HDFGS)

Hedef Girişim, İngiltere merkezli Colendi Holdings Limited’e konut 2.000.000 dolar depolama ücreti başına 2 dolar değerinde 1.000.000 adet D Grubu ödeme için yatırım yapma ve sözleşme hükümleri aldı.

Şirket, Colendi hakkında şu bilgileri verdi:

“Colendi, kullanıcıları, işletme ve finans kurumlarını bir araya getiren bir platformdur. Yapay zeka ve büyük veri ile yerleşim skorlaması üzerine kurulu olan Colendi, yeni nesil finansal teknoloji çözümleri sunmaktadır. Platform, satış 18 milyon kullanıcısına şimdi al sonra öde, hisse senedi yatırımı , sigorta gibi finansal çözümler sunmak için platform ortakları ve stratejik iş birimleriyle çalışıyor.”

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ACSEL)

Acıselsan, yıllık 2.500 ton kapasiteli yeni saf CMC tesisi yatırımı kapsamında yeni fabrika binasının inşasını tamamladı ve üretim hattının montajına başladı. CMC saflaştırma tesisi, 2023 Eylül ayında tamamlanacak ve üretime başlanacak.

Kimteks Poliüretan Sanayii ve Ticaret A.Ş (KMPUR)

Kimpur, Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından elde edilen Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) denetimi sonucu üretim sınıfı ES-101 B sertifikasını almayı hak kazandı ve yüksek düzeydeki firmalar arasında yerini aldı. Bu başarılı şirket, savunma sanayisindeki ana entegratör firmalar için tüketici tedarikçisi ve ana alt yüklenici olma avantajı elde etti.

Lüks Kadife Ticaret ve Sanayii A.Ş. (LUKSK)

Sermaye Piyasası Kurulu’nun emri gereği, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamındaki LUKSK paylarının satışa ve kredi işlemlerine konu edilemeyeceği belirlendi. Bu düzenleme 04/07/2023 tarihli işlemlerden (tüm oturumlar) 03/08/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar geçerlidir.

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. (ORGE)

Orge Enerji, Kocaeli’de inşa edilecek olan Kalibre Boru Çatı Güneş Enerji Santralleri Projesi’nin kurulum işlerine yönelik olarak Enova By Veolia Proje Danışmanlığı ve Tesis Yönetimi Hizmetleri Ticaret A.Ş. ile görüşmeleri gizlicenı duyurmuştu. Şirket, sözleşmenin imzalandığını ve planının 60 gün içinde bittiğini planladığını bildirdi.

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR)

Meditera, pay geri alım hattı bitiş süresinin 03.07.2023 tarihinde sona erdiğini duyurdu. Geri Alım Programı süresi şirket, ortalama 31.34514 TL fiyatla Borsa İstanbul’da toplam 1.306.019 TL nominal değerli hisse senetlerini geri aldı. Toplamda 40.937.344,88 TL Geri alımı yapıldı ve 03.07.2023 şirketin şirketin sahibi olduğu MEDTR şirket sermayesine oranı %1,09749 oldu.

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. (AZTEK)

Aztek Teknoloji, 30.000.000 TL’lik azami fon miktarıyla belirlenen geri alım programı kapsamında toplam 850.316 adet ödemenin geri alımını tamamladı. Bu program, 08.02.2023 tarihine kadar geçerli olacak şekilde belirlenti.

Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BİGCH)

BigChefs, 1 Temmuz 2023’te Türkiye’de 24 şehirde 102 mağazası, yurt dışında ise 7 ülkede 9 mağaza olmak üzere 111 mağazasıye sahip olduğunu bildirdi. 1 Haziran – 30 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında Yalova, Ordu, Edirne, Fethiye ve Ordu’da toplam 5 yeni mağaza açıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.