Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

HSBC, Bu 6 Türk Hisse Senedinin Büyümeye Hazır Olduğunu Açıkladı

0 1.239

HSBC, piyasayı şaşırtan son politika değişikliklerini gerekçe göstererek Türk hisse senetlerine ilişkin tavsiyesini yükseltti. Banka artık Türk hisse senetlerini önceki “nötr” notundan yukarı “endeks getirisinin üzerinde” fırsatlar olarak görüyor.

Ekonomide Hafize Gaye Erkan ve Mehmet Şimşek Etkisi 

“Türkiye: Piyasa Dostu Bir Dönüş?” başlıklı raporda, faizi yükseltmenin ardındaki en önemli etkenlerin, Hazine ve Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek’in ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olarak Hafize Gaye Erkan’ın atanması olduğu vurgulanıyor.

Raporda, “O zamandan beri, son politika hamleleri yatırımcıları şaşırttı. Yine de piyasa dostu bir yönde hareket ettiler” denildi.

Rapor, Türkiye’deki son politika değişikliklerini Mauricio Macri’nin 2015 seçimlerini kazanmasının ardından Arjantin’de meydana gelenlerle karşılaştırıyor. Arjantin borsası bu değişikliklerin ardından güçlü yükselişler kaydetti ve HSBC, Türk borsalarının da benzer bir yol izleyebileceğine inanıyor.

Raporda, yatırımcılar için özellikle cazip olduğu vurgulanan altı hisse senedi:

 

1- Türk Hava Yolları (THYAO)

Türk Hava Yolları (THYAO)  hissesi 05.07.2023 tarihi itibariyle 208 liradan işlem görmektedir. Türk Hava Yolları THYAO hissesi için aracı kurumlar hedef fiyat tahmini olarak 280-320 lira belirlemiş bulunmaktadırlar.

 

2-  Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS)

PGSUS hisse

Pegasus Hava Yolları (PGSUS) hissesi 05.07.2023 tarihi itibariyle 649 liradan işlem görmektedir. Aracı kuruluşlar Pegasus (PGSUS) hisse hedef fiyat tahmini için 2023 yılı sonunda 730-820 lira arası bir fiyatlandırma belirlemiş durumdalar.

 

3- Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO)

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO) hissesi 05.07.2023 tarihi itibariyle 253 liradan işlem görmektedir. Aracı kuruluşlar Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO) hisse hedef fiyat tahmini için 2023 yılı sonunda 290-330 lira arası bir fiyatlandırma belirlemiş durumdalar.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO) hisse

4- BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİMAŞ)

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİMAŞ) hissesi 05.07.2023 tarihi itibariyle 177 liradan işlem görmektedir. Aracı kuruluşlar BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİMAŞ) hisse hedef fiyat tahmini için 2023 yılı sonunda 200-240 lira arası bir fiyatlandırma belirlemiş durumdalar.

BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİMAŞ) hisse

5- Migros Ticaret A.Ş. (MGRO)

Migros Ticaret A.Ş. (MGRO) hissesi 05.07.2023 tarihi itibariyle 229 liradan işlem görmektedir. Aracı kuruluşlar Migros Ticaret A.Ş. (MGRO) hisse hedef fiyat tahmini için 2023 yılı sonunda 265-290 lira arası bir fiyatlandırma belirlemiş durumdalar.

Migros Ticaret A.Ş. (MGRO) hisse

6- Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVİ)

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVİ) hissesi 05.07.2023 tarihi itibariyle 82 liradan işlem görmektedir. Aracı kuruluşlar Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVİ)  hisse hedef fiyat tahmini için 2023 yılı sonunda 95-110 lira arası bir fiyatlandırma belirlemiş durumdalar.

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAVİ)  hisse

 

Rapor ayrıca, son faiz indirimleri göz önüne alındığında, bankaların Türkiye piyasasında iyi performans göstermesi gerektiğine de dikkat çekiyor.

Genel olarak, rapor Türk hisse senetleri hakkında olumlu ve cazip yatırım fırsatları sunduğuna inanıyor.

Dikkate Alınması Gereken Riskler

Rapor, Türk hisse senetlerine yatırım yapmadan önce dikkate alınması gereken bazı riskler olduğuna dikkat çekiyor. Bunlar şunları içerir:

  • Türkiye’deki siyasi durum belirsizliğini koruyor.
  • Ekonomi hala 2018 krizinden kurtuluyor.
  • Lira dalgalı ve daha fazla değer kaybedebilir.

Yatırımcılar, Türk hisse senetlerine yatırım yapmadan önce bu riskleri dikkatlice değerlendirmelidir.

 

Kriptoborsa.com.tr içerisindeki hiçbir haber yazısı yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.