Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Güncel Haberler
BTC
$29,242.89
-2.99%
ETH
$1,966.52
-2.9%
BNB
$302.94
-1.93%
XRP
$0.41
-5.45%
TRC
$0.28
-2.9%
DOGE
$0.08
-3.26%
ADA
$0.52
-2.21%
DAI
$1.00
-0.01%
LTC
$69.21
-1.76%
MANA
$1.06
-4.41%

ICO Nedir | ICO Nasıl Çalışır?

0 2

Ico nedir sorusu kripto para birimlerinin geliştirilmesine odaklanan bir durumu ifade etmektedir. Yeni kripto para birimlerinin gelişmesi için taleplere göre kolay işlem amacını taşımaktadır.

ICO Borsa Mıdır | IEO Platformu ile ICO Farkları

Dijital para platformu ICO kampanyası ve IEO platformları ayrı olarak ele alınmaktadır. Bir borsa platformu olan IEO borsa platformudur. IEO kullanıcılarını risk ve müşteri tanıma açısından yönlendirmektedir. Diğer yandan ICO ise değişken projeleri bünyesinde barındırabilmektedir. ICO daha çok kişisel bir geliştirici olarak değerlendirilebilir. Kripto para borsasında sınırlandırılmış işlem yapmak için IEO sistemi kullanılabilir.

ICO para toplamak için türlü projeleri değerlendirebilirken diğer sistemde borsa siteleriyle sınırlandırma vardır.

ICO Nedir?

Özellikle 2014 senesinde daha fazla dikkat çeken ICO yeni bir para birimi için yapılan ilk teklifi yansıtmaktadır. İlk halka arz eş değerinde işlemi kastettiği için işlevsel açıdan yatırımcıların satın aldığı teklif önem teşkil etmekledir. Şirket tarafından alınan yeni kripto para jetonu fayda satın almak üzere bir hisseyi ifade edebilmektedir.

ICO’ların yapılandırılması teknolojik alt yapı bakımından kolay bir süreçtir. Akıllı bir sözleşme gönderimine odaklanarak küresel havuzdaki faydalar artmaya başlar. Yatırımcı havuzunun da önemi ile toplanan miktar çok yüksek de olabilmektedir. Temelde para biriminin piyasadaki ilk maksimum değeri anlamına da gelmektedir. İlerleyen dönemlerde bir para biriminin taslağının çıkarılması için bu temelde ilerleme sağlanır.

Başlangıç sözleşmesi ve ilerleyen dönemlerdeki entegrasyona dayalı değişimler ICO açısından önemlidir. Gelişimi de temsil eden güncel block chain ağı işlemlerinin bir bölümüdür.

ICO Nasıl Çalışır?

ICO kampanyası sisteminde para toplamak istendiğinde yapılan kapsamlı analiz sistemin çalışma prensibini de belirleyecektir.

  • Ne kadar süreceği
  • Kurucuların kaç sanal token tutacağı
  • Projenin ne hakkında olduğu gibi kriterler ve açıklamalarla beraber ICO kampanyası ele alınmaktadır.
  • Para destekçilere iade edilecekse bu durumda ICO başarısız sayılmaktadır. Toplanan paranın belirli zaman içinde hedeflerini gerçekleştirebilmesi için işlemler yapılmaktadır.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.