Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Kripto varlıklar para birimi olarak daha fazla yaygınlaşabilir! İşte detaylar…

0 7

ABD’li bankacılık devi Morgan Stanley, kripto varlıklar para birimi olarak daha fazla yaygınlaşabilir düşüncesinde.

Dev banka, perşembe günü bir araştırma raporu yayımladı. Yayımlanan raporda, fiziksel mağazalarla yapılan kripto ortaklıklarına dikkat çekilerek, kripto varlıkların bir para birimi olarak yaygınlaşabileceğine vurgu yapıldı.

Banka raporda, kısa süre önce Lightning Network’ü kullanan ödeme şirketi Strike’ın satış noktası tedarikçisi NCR ve ödeme şirketi Blackhawk ile kurduğu ortaklığa dikkat çekti. Bu ortaklığın, ABD’deki çok sayıda mağaza ve restoranın yakında Bitcoin ödemelerini kabul edebileceği anlamına geldiği vurgulandı.

ABD’deki satışların %85’inden fazlasının fiziksel mağazalarda gerçekleştiğini söyleyen banka, bu tür ortaklıkların “Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak evriminde” önemli olduğunu düşünüyor. Ayrıca Lightning Network kullanarak gerçekleştirilen bir Bitcoin işleminin maliyetinin sıfıra yakın olduğunu, bunun da bir banka kartı kullanılarak gerçekleştirilecek olan küçük ödemeleri yapmak için daha pratik olduğu anlamına geldiğini söylüyor. Banka ayrıca kriptonun bu yönüyle benimsenmesinin oynaklığın düşmesine de yardımcı olacağını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.