Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Çöküşü Bilen CEO Açıkladı: Bitcoin Seviyeleri Görebilir!

0 12

Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev, Bitcoin (BTC) hakkındaki fiyat tahminini paylaştı. Daha önce yaşanan kripto paraların çöküşünü doğru tahmin eden CEO, Bitcoin’in 1 yıl içerisinde 100.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin fiyatı nasıl ?

Kripto kredi firması olan Nexo’nun kurucusu olan Trenchev, kısa bir süre önce verdiği röportajda Bitcoin’in bir yıl içinde 100.000 doların üzerine çıkabileceğini öngörüyor. CEO, borsada gerçekleşebilecek olan “çöküşün”, kesinlikle FED’in ani bir rahatlama politikasına dönüşmesiyle sonuçlanacağını ve bunun Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için daha fazla ivme sağlayacağını da ekliyor.

Trenchev’in tahminine göre, Bitcoin fiyatı bir yıl içinde iki katından fazla artış kaydedecek. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Trenchev, Ocak 2020’de Bitcoin’in yıl sonuna kadar 50.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Nexo kurucusunun tahmini 2020’de gerçekleşmemesine rağmen Bitcoin, Şubat 2021 tarihinde 50.000 dolar eşiğini geçmeyi başarmıştı.

Bitcoin’de yaşanan kurumsal benimsenme 

Trenchev geçtiğimiz şubat ayında, Fed’in planlı faiz artışlarını tartışırken, ilk olarak ucuz paranın burada kalacağından bahsetti. Nexo kurucusuna göre, ucuz paranın burada kalması ve Bitcoin gibi kripto varlıklar için çok iyi olabilir. Öte yandan bu Trenchev’in Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını öngördüğü ilk örnek değil. Ünlü şirketin kurucusu bu yılın başlarında kripto para için “Boğa” olduğunu ifade ederken BTC’yi altın 2.0 olarak nitelendirdi.

Uzmana göre Bitcoin’deki kurumsal benimsenme sebepleri nelerdir?
Uzmana göre Bitcoin’deki kurumsal benimsenme sebepleri nelerdir?

Kripto kredi firmasının kurucusuna göre Bitcoin’in kurumsal benimsenmesi, şirketlerin hazinelerini Bitcoin ile doldurmasıyla artarak devam ediyor. Öte yandan pek çok kripto savunucusu, pazarın olgunlaştığını ve büyük Wall Street kuruluşlarının dijital varlıklara akın etmesiyle piyasada yeterli likidite olduğunu iddia ediyor. Bu haberlerin en dikkat çekeni ise Goldman Sachs’ın 2022’nin ikinci çeyreğinde müşterilerine Bitcoin ve altcoin’ler için ilk yatırım araçlarını sunmaya başlayacağını duyurması oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.