Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Dogecoin (DOGE) Nedir?

0 21

Doge Coin güncel olan birçok coin türünden biri olarak bitcoin piyasasının en popüler olan kripto paralarından biridir.

Doge Coin, son derece önemli olan coin türlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Özellikle ünlü isimlerin hakkında çok sık gündem yarattığı bu coin, Binance, Cointiger, Okex ve Tokocyrpto borsalarında yer almaktadır. Herhangi bir destekleyici borsadan satın alacağınız ürün, çok sayıda kullanıcının tercih ettiği ve değişik dalgalanmalarla gündeme gelecektir. Borsaların listesi ve diğer cüzdanların depolanması gibi durumlar söz konusu olduğunda da işlem çiftlerini inceleyebilirsiniz.

DOGE popüler internet trendleri konusunda çok sayıda popüler teknolojiler arasında yer almıştır. Bu yüzden açık kaynaklı bir birim olarak birçok farklı ülkede kullanılmaya başladı. Dogecoin nasıl alınır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Dogecoin Madenciliği

Herhangi, bir arz limiti dahilinde olmayan Dogecoin son derece Elon Musk tarafından çok reklam edildi. Bu yüzden zaman zaman ciddi yükselişler ve düşüşleri de beraberinde getirdi. DOGE alım satımı konusunda ilgili borsalara üye olarak bir vadesiz hesap sahibi olmanız gerekmektedir. Bu hesaplar aracılığıyla çok sayıda işlemi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Scrypt teknolojisi kullanarak üretilen bu coinleri tercih ettiğiniz alanlarda çok sayıda madencilik işemiyle birlikte bu coinleri de alarak satın alabilirsiniz. Sanal cüzdanınızdan coin takası ve alışverişi yapabilirsiniz. Birden fazla coin kullanılarak değişik yatırımlar yapmanız söz konusu olabilir. Kripto paraları borsalar üzerinden nakit kullanmanız mümkün olmaktadır. Bunun için reel para tutarları ve EFT üzerinden kişilere gönderim de yapılabilir.

Dogecoin (DOGE)  Nasıl Gönderilir?

Reddit ve Twitter gibi kullanıcılar söz konusu olduğunda bir bağış sisteminin gündeme geldiği bu uygulamalar Dogecoin musluğu olarak bilinir. Bu web siteleri ve dijital kullanıcılar paranın kullanılması halinde daha kapsamlı hale gelecektir.

Herhangi bir borsadan alınıp satılma imkanına sahip olan bu coinler, 2.79 TL’den itibaren satılmaya başlamaktadır. Bu yüzden Dogecoin ekosistemi son derece önemli ve gelişmiştir. Birçok ünlü isim, coin konusunda değişik kripto paraları tavsiye ediyor. Elon Musk’un favorisi de Dogecoin oldu.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.