Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Maker COİN (MKR) Nedir?

0 14

Maker coin, kelime olarak “Make” den türemiştir. Make, İngilizce’de yapmak anlamına geliyor. Kripto para piyasasında tüm hizmetleri ortaya koymak için Maker olarak tanımlanmıştır.

Maker nedir? gibi benzeri pek çok soru merak ediliyor. Maker, Make kelimesinden türemiştir. İngilizce’de yapmak anlamına sahiptir. Dolar endeksli DAI adlı tokenin fiyatını düzenleme ve desteklemesi için kullanılan bir kripto para birimidir. Maker coin, kullanıcısının fikrine önem veren bir tokendir. Dolayısı ile Maker platformu içiç yapılan herhangi bir güncelleme ya da yenileme de kullanıcısına oylama ile sunuluyor. Bu sayede dünya genelinde oldukça fazla kullanıcıya sahiptir.

Maker (MKR), 2017 senesinde Rune Christensen tarafından Ethereum blockchain sistemi ile ERC-20 altyapısına sahip bir kripto para olarak piyasaya çıkarıldı. Maker (MKR), bir DeFi projesi olarak bilinmektedir. Piyasa da MKR olarak kısaca tanınmaktadır. DAI coin bünyesinde işlem gören bir kripto parasıdır.

Maker Nasıl Alınır?

Maker coin almak isteyen kişiler “Maker nasıl alınır?” şeklinde araştırma yapıyor. Bu makalemizde sizlere Maker coin’i nasıl kolay alacağınızı anlatacağız. Öncelikle Maker almak için bir kripto para satış ve alış hizmeti veren siteye üye olmanız gerekiyor. Türkiye’de Maker almak oldukça basit bir işlemdir. Hiçbir evrağa gerek kalmadan kolayca Maker satın alabilirsiniz. Üye olduğunuz platform üzerinden “Maker al” seçeneğine tıklayarak dilediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz.

Maker satın alma işlemi son derece basittir. Ancak bunun için ilk olarak bir Maker hizmeti veren platforma üye olmanızdır. TL bazında 7/24 alım-satım yapabilirsiniz. Bunun için kredi kartı veya banka kartına ihtiyacınız olabilir. İstediğiniz tutarda Maker satın alarak sizler de kripto para piyasası’nda bulunabilirsiniz.

Maker Nasıl Gönderilir?

Maker coin gönderme işlemi oldukça basittir. Bunun için bir kripto parası hizmeti veren siteye üye olmanız gerekiyor. Fiyatı piyasa da arz-talep ilişkisine göre düzenleniyor. Marker coin göndermek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra arama kısmına “Maker gönder” seçeneğine tıklayarak istediğiniz tutarı karşı hesaba kolayca gönderebilirsiniz. Para yatırma kısmından istediğiniz miktarda Maker hesaba transfer yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.