Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Bitcoin ve kripto paralar bu hafta ne yapacak?

0 7

Bitcoin ve Kripto paralar için bu hafta hızlı bir hafta olacak gibi duruyor. Bitcoin (BTC) 27 bin direncini kırabilecek mi merak konusu oldu. Bu hafta kripto para piyasaları için detaylar kriptoborsa.com.tr adresimizde…

Kripto para piyasaları bu hafta Fed’in faiz kararı ve diğer ekonomik verilerle hareket edecek

Kripto para piyasaları, bu hafta küresel piyasaları da etkileyecek bazı ekonomik olayları takip edecek. En önemli olay, 20 Eylül Çarşamba günü açıklanacak olan Fed’in faiz kararı olacak.

Beklenti, Fed’in bu ay faizleri sabit bırakacağı yönünde. Ancak Powell’ın basın açıklamasında yılın geri kalanına yönelik aktaracağı görüşler daha önemli olacak. Piyasa, şimdiye kadar faizlerin sabit kalma durumunu fiyatlarken yapılan açıklama, 2023’ün geri kalan aylarında bankanın nasıl hareket edebileceğine dair ipuçları sunacağından kripto piyasalarında da bu hafta karışık bir seyir görmek mümkün.

Diğer yandan Fed’in faizleri uzun bir süre yüksek seviyede tutma niyeti riskli piyasaları baskı altında tutmaya devam ediyor.

Bu hafta öne çıkan diğer ekonomik olaylar arasında yarın Euro Bölgesi enflasyon oranı açıklaması ve ABD’de inşaat ve konut verileri açıklanacak. Ancak bu verilerin kripto piyasası üzerinde etkisinin çok fazla olmayacağı görülebilir.

Diğer yandan haftanın ikinci yarısında açıklanacak olan ABD’de işsizlik haklarından yararlanma, imalat endeksi ve PMI verileri ekonomideki son duruma ışık tutabileceğinden bu verilerin piyasa üzerinde kısıtlı etkisinin olabileceğini görebiliriz.

Bitcoin ve Kripto Paralar için Piyasa Analizi

Bitcoin ve Kripto Paralar için Piyasa Analizi

Kripto para piyasaları, bu hafta Fed’in faiz kararı ve diğer ekonomik verilerle hareket edecek. Fed’in faizleri sabit tutması halinde kripto para piyasalarında kısa vadeli bir yükseliş görülebilir. Ancak Powell’ın basın açıklamasında yılın geri kalanına yönelik daha şahin bir ton kullanılması halinde piyasalarda karışık bir seyir hakim olabilir.

Fed’in faizleri uzun bir süre yüksek seviyede tutması halinde ise riskli piyasalar baskı altında kalmaya devam edebilir. Bu durumda kripto para piyasalarında da düşüş görülebilir.

Yatırımcılar için Kripto Para önerileri

Kripto para piyasalarında yatırım yapan yatırımcılar, bu hafta açıklanacak olan ekonomik verileri yakından takip etmelidir. Fed’in faiz kararı ve Powell’ın basın açıklaması piyasalar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Yatırımcılar, Fed’in faiz kararının kripto para piyasaları üzerinde nasıl bir etki yaratacağını tahmin etmek için uzman görüşlerine başvurabilir. Ayrıca, piyasalarda karışık bir seyir hakim olması halinde yatırımlarını korumak için risklerini azaltabilirler.

Bitcoin yükselecek mi? Kripto para piyasaları yatay seyrediyor

Bitcoin yükselecek mi? Kripto para piyasaları yatay seyrediyor

Toplam kripto para piyasa değeri, haftaya 1,06 trilyon dolar seviyesinde yatay başladı. Son 24 saatlik ortalama işlem hacmi ise oldukça düşük seviyelerde, 17 milyar dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin, hafta sonu işlemlerinde 26.500 doların altını test ettikten sonra, bu noktalardan gelen kısmi alımlarla haftaya 26.800 doları test ederek başladı. Kripto paranın 26.500 dolar seviyesi üzerinde kalarak yatay hareketinde dirençli kaldığı görülüyor.

Ethereum, hafta sonu işlemlerinde zayıf bir görünüm sergilerken 1.600 dolara kadar geriledikten sonra, 1.630 dolardaki kısa vadeli pivot bölgesine geri döndü.

En büyük 20 kripto para arasında dikkat çeken fiyat hareketine sahip altcoin, son 24 saatte %5 bandında yükselen Chainlink (LINK) oldu. Son bir haftada %40’a yakın bir sıçrama kaydeden Toncoin (TON) ise haftaya %3 bandında düşüşle başlarken ilk 20’de en çok gerileyen altcoin oldu.

Bitcoin fiyatı şuan haberin paylaşıldığı gün itibariyle 26.945 dolar civarında seyrediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.