Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Coşkunöz Kalıp Makina, pandemiiye rağmen cirosunu katladı!

0 12

Coşkunöz Holding şirketlerinden Coşkunöz Kalıp Makina (CKM), pandemi ve kur gibi işletmelerin aleyhine şartlara rağmen 2021 yılında cirosunu yüzde 50 arttırdı. Şirketin içindeki hissesi de % 15 başarıyla artış sağladı.

Coşkunöz Kalıp Makina Genel Müdürü Alkım Denizciler, 2021 yılında, CKM olarak güçlü bir performans göstererek dünyanın farklı bölgelerine operasyonel harikalık yaklaşımı ile teslimatlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Denizciler, “2021 Milletlerarası proje ve tedarik idaresi yetkinliklerimizin öne çıktığı, stratejik olarak değerlendirdiğimiz markalar ile çalışma fırsatı yakaladığımız ve müşteri portföyümüzü büyüttüğümüz bir yıldı. İnanıyorum ki 2022 yılında da tıpkı motivasyon ve heyecanla çalışarak büyük başarılara imza atacağız” dedi.

Kalıpların büyük çoğunluğu ihraç ediliyor

CKM’nin 2021 yılında ürettiği kalıpların yaklaşık %95’i ihraç edildi. CKM 1983 yılında kurulmuştur. 400’e yakın

Şirket, BMW, Mercedes, Stellantis, Renault, Ford ve Toyota gibi otomotiv devlerinin kalıp üretimini gerçekleştiriyor.

Bir otomotiv devi ile daha anlaşma sağlandı! 

CKM, Skoda için kalıp imalatına başlıyor. Genel Müdür Denizciler yapılan anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Skoda ile imzaladığımız anlaşma vesilesiyle pek çok küresel markayı kapsayan müşteri portföyümüz daha da büyüyüp güçlendi. VW kümesinde yer alan bu türlü büyük bir marka için de kalıp üretecek olmamız memnunluk verici. Bu sayede hem Holding hem de CKM olarak otomotiv kalıp üretiminde küresel ayak izimizi daha da genişletmenin gururunu yaşıyoruz.”

Ar-Ge’ye kıymetli takviye

18 bin m²’ye yakın kapalı alana sahip CKM bünyesinde her yıl yaklaşık 4 milyon Euro civarında yatırım yapılan büyük bir Ar-Ge merkezi de bulunuyor. Merkez kapsamında otomotivdeki aktüel teknolojileri takip etmek ve üretimdeki dijital dönüşüme öncülük etmek maksadıyla; materyal, eser ve proses geliştirme alanlarında katmanlı imalat, kesimlerin hafifletilmesi, kompozit materyal üzere pek çok mevzuda çalışmalar yürütülüyor.

Coşkunöz Kalıp Makina’nın güçlü performansının 2022 yılında da artarak devam etmesi hedefleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.