Kripto Para Piyasası Alt Coin ve Bitcoin Son Dakika Haberler

Meksika Merkez Bankası, Dijital Parasını (CBDC) 3 Yıl İçinde Başlatıyor!

0 10

Banco de Mexico Başkanı (ülkenin merkez bankası), Meksika’nın önümüzdeki 3 yıl içinde dijital parasını (CBDC) dolaşıma sokacağını açıkladı.

21 Nisan’da, Meksika Bankası (Banxico) Başkanı Victoria Rodriguez Ceja, Meksika Senatosu’ndaki bir görüşmede, CBDC’nin 2025 yılına kadar “dolaşımda olacağını” söyledi. Rodriguez’e göre CBDC, mevcut ödeme seçeneklerini genişletirken vatandaşlar için daha fazla finansal katılım sağlayacak. Ayrıca ödeme süreçlerini hızlandırmak için yeni otomasyon mekanizmaları kurmayı da bekliyorlar:

“Dijital para birimi, finansal katılımı hedefleyen ödeme araçları üretmeyi, ekonomide hızlı, güvenli, verimli ve birlikte çalışabilir ödeme seçeneklerini genişletmeyi ve (mevcut) ödeme araçlarına otomasyon mekanizmaları, programlanabilirlik, ve yenilik eklemeyi sağlayacak.”

Merkez Bankası tarafından paylaşılan önceki programa göre şu anki program biraz gecikmeli olacak. 31 Aralık 2021’de ülkenin CBDC başlatma yılı olarak 2024’ü düşündüğü bildirilmişti. Ancak bu durum değişti.

Meksika Devlet Başkanı Manuel López Obrador, ülkede yasal ödeme aracı olarak Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimini kabul etme olasılığını dışlasa da, Meksika’nın kendi merkez bankası şimdi düzenleme yoluyla onlara daha fazla yasallık sağlamaya çalışıyor. Rodriguez, Banxico ve diğer merkez bankası gruplarının, bu tür işlemler Meksika Bankası tarafından korunmadığından veya düzenlenmediğinden, işlemlerini yaparken vatandaşları korumak için ülkede kripto para birimlerinin kullanımını düzenleme olasılığını incelediklerini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.