BLOG

Kripto Para Almak İçin 5 Neden!

Kripto para almak için 5 neden yoğun bir haftaya rağmen kripto piyasası durmuyor.

Kripto para satın almak sadece Peru’nun değil, dünyanın da favori kripto para birimi olan bitcoin almak için iyi bir zaman olabilir. Bu nedenle Buda.com Ülke Müdürü Carlos Bernos, kripto para birimleri dünyasına kolay, güvenli ve rahat bir şekilde katılmamız için bize 5 neden sunuyor:

  • Oynaklık:

Pek çok kişinin düşündüğünün aksine, bu özellik daha riskli yatırım ruhuna sahip olanlar için bir avantaj olabilir. Bu hareketler bazen hem yukarı hem aşağı oldukça sarsıntılı olabilir ve doğru kişinin elinde harika bir araçtır.

 

  • Ademi merkeziyetçilik:Merkezi bir kuruluş tarafından düzenlenmediği için Bitcoin’in bulunduğu ağ çok güvenlidir ve siyasi veya ekonomik manipülasyona tabi değildir. Bunun nedeni, Bitcoin’in gezegenin farklı bölgelerinden bağlı bilgisayar ve kullanıcılar ağına veya blok zinciri adı verilen “düğümlere” dayanmasıdır. Blockchain, tüm işlemlerin gerçek olduğunu doğrularken, kripto para birimleriyle yapılan tüm işlemlerin bir kopyasını oluşturmanıza olanak tanıyan büyük bir defter olarak çalışır.

 

  • Yeni Zelanda’dan Paypal ve KFC gibi markalara kadar gitgide daha fazla şirket ve ülke onları destekliyor. Birçok marka ve ülke Bitcoin ateşine katılıyor, bu para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor ve ürün veya hizmet satın almak için uygun bir seçenek olarak destekliyor.

 

  • Asgari bir miktar yoktur: Bernos, “yaygın inanışın aksine, herkes Bitcoin’e istediği miktarı yatırabilir. Bu, katılmak isteyen herkes için pazarın açık ve merkezi olmayan olmasına izin verdiği için harika bir özellik. “0,0001 parça bir bitcoin satın alabilirsiniz ve bu dijital finans endüstrisine ait olmak yeterli olacaktır” dedi. Bu nedenle, yatırım yapmak için büyük bir bütçemiz yoksa sorun değil – rahat ettiğiniz herhangi bir miktarla yapabilirsiniz.

 

  • Borsalar: Borsa, kripto para ticareti yapmanızı sağlayan ve bir borsa gibi çalışan bir platformdur. Bu, kripto para birimlerinizi yerel para birimiyle (Nevos Tabanları gibi) satın alabileceğiniz, satabileceğiniz veya değiştirebileceğiniz için kripto para birimi işlemlerinizi kolaylaştırabilir.

Kripto para dünyasına katılmak istiyorsanız kullanacağınız borsayı ve size sundukları güvenliği bilmeniz çok önemli; hem de maruz kalabilecekleri maliyetleri bilmenin yanı sıra. Sorumlu ve akıllıca yatırım yapmayı unutmayın.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu