BLOG

Kripto Paralarda Teknik Analiz Nasıl Yapılır?

Kripto paralarda teknik analiz nasıl yapılır? Teknik analiz, göstergelerin ve diğer değerlerin yorumlanmasıdır.

Kripto paralar bir ürün veya stokun gelecekte ne kadar artacağını veya azalacağını gösteren değerlerin keşfedilmesi ve yorumlanmasına verilen genel isimdir. Genel olarak analistler, teknik analiz yaptıklarını ve belirli bir sonuca ulaşabileceklerini iddia etmekte ve kripto para tahminleri verirken her zaman teknik analiz ve kendi bilgileri sonucunda nihai sonuca ulaştıklarını iddia etmektedirler.

  1. Piyasanın Genel Durumu En Önemlisidir!

Teknik analizde dikkate alınması gereken en önemli şey mevcut piyasa durumudur. Bu sadece bir kripto para birimi değildir, tüm ürünler için aynıdır, ancak bazı ürünler için teknik bir analiz yapmadan hemen önce diğer faktörleri ve diğer ürünleri değerlendirmek gerekebilir. Teknik analiz yapan kişinin öncelikle mevcut piyasa koşullarını incelemesi gerekir. Mevcut piyasa koşullarını incelemeden geleceğe yönelik teknik analiz yaparsanız bu sonuç asla doğru olmayacaktır.

  1. Arz Ve Talep

Teknik analizin en önemli kısmı arz ve taleptir. Bugün altın fiyatlarının yükseldiği bir dönemden geçiyoruz ve kısa sürede altın fiyatlarında rekor üstüne rekor kırıldı.

  1. Destek Ve Direnç Noktaları

Direnç ve destek noktaları, çoğu tüccar ve ticaret kararlarını verdikleri kilit noktalar için genellikle belirleyicidir. Genel olarak, bir yükseliş fiyatının kırılmakta zorlandığı ve birkaç denemede üstesinden gelemeyeceği nokta direnç noktası olarak belirlenirken, düşüş fiyatının buluştuğu ve bu seviyenin altına inmekte zorlandığı nokta ise destek noktasıdır.

Birçok yatırımcı bu seviyelere göre hareket ettiğinden, piyasanın nasıl şekilleneceğini tahmin etmede destek ve direnç noktaları son derece önemlidir.

  1. Psikolojik Noktalar

Piyasanın yönünü belirlemek için teknik analizin bazı noktaları çok önemlidir. Ancak bazen psikolojik sınırlar tüm teknik analizleri geçersiz kılabilir. Öyle ki kitlelerde FOMO’nun (fırsatı kaçırma korkusu) etkisini yaratan pek çok psikolojik dayanak ve direniş var.

  1. Tarih Her Zaman Kendini Tekrar Eder

Bazı insanlar zaman zaman bu iddiaları sorgulayabilir. Ancak dolar kuru bir kez rekor kırmışsa ve rekor seviyede alım yaptıysanız teknik analistler bu durumun kısa, orta veya uzun vadede en az 1 kez daha kendini tekrar edeceğine inandıklarını belirtiyorlar. Teknik analiz yapılırken ilgili ay ve güne ait tahminler her zaman o anda geçmişte yaşananlar dikkate alınarak dikkate alınmalıdır.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. KriptoBorsa , yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Teknik analizi ilecilgili tum yazinizi okudum emeginize saglik cok detayli ve ozenli bir anlatim olmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu